Puby Kraków

Kraków jest jednym z największych polskich miast. Cała aglomeracja liczy ponad milion mieszkańców. W granicach samego Krakowa zamieszkuje ponad 800 000 ludzi co czyni go drugim pod tym względem w kraju. Taka liczba osób naturalnie generuje popyt na różne dobra i usługi w tym gastronomiczne.

W obrębie samego Starego Miasta znajduje się kilkaset restauracji, pubów, klubów i budek fast-food. Kolejnym zagłębiem gastronomicznym jest Kazimierz. Inne dzielnice również posiadają swoje zaplecze. Lokale te najczęściej są usytuowane przy ulicach, gdzie występuje ruch pieszy. Duże arterie i ukryte uliczki nie zawsze są najlepszym miejscem na prowadzenie biznesu. Za mały, lub za duży ruch uliczny, może zdusić każdy, nawet najciekawszy lokal.

Usytuowanie knajp jest zależne od ich rodzaju. Przy głównym rynku znajdują się najdroższe restauracje i puby nastawione na ruch turystyczny.

W bocznych uliczkach i podwórcach znaleźć można również przytulne kawiarnie oraz kluby nocne (oferujące striptease). Popularne puby i kluby, znane wśród miejscowej klienteli usytuowane są różnie. Wszak ich popularność nie zależy od adresu a od klimatu. W ruchliwych ulicach często można natrafić na lokale typu fast food oraz pizzerie. Te ostatnie zresztą są wszędzie i w centrum i na przedmieściach. Większość z nich oferuje również dowóz posiłków do domu. Informacje na temat tychże lokali a także na temat koncertów i imprez znajdziecie na tubywam.pl

Dodaj komentarz