Dlaczego warto grać w tenisa

Uprawianie tenisa wiąże się z licznymi ulepszeniami dla ciała i psychiki graczy.

Jego regularne treningi rozwijają koordynację i poprawiają wydolność całego organizmu. Gra wiąże się z równomiernym rozwojem całego ciała – w trakcie treningu hartują się wszystkie grupy mięśni w stały sposób. Oprócz tego formują się zdolności takie jak szybkość, gibkość, siła i zręczność.

Cykliczne uprawianie tenisa pomaga w zapobieżeniu chorobom – jak choćby cukrzycy, chorobom serca, otyłości, osteoporozie, a także zwiększa działanie układu immunologicznego i opóźnia starzenie się organizmu. Krążenie działa wydajniej, poziom cukrów we krwi ulega optymalizacji. Panie z pewnością ucieszy fakt, że ten sport to wyśmienity sposób na zgubienie zbędnych zasobów tłuszczu – godzina na korcie może przynieść efekt w postaci nawet 800 spalonych kalorii, a przy tym zapewnia masę radości!

Ćwiczenie tenisa zapewnia również liczne korzyści dla hartu ducha – tenis uznawany jest za sport czysty , mało kontuzyjny i uczący współzawodnictwa w duchu fair play. Wykształca też dyscyplinę i systematyczność.

Co najlepsze, praktykować go można w niemal każdym wieku – już pięcioletnie urwisy mogą go uprawiać, przy zastosowaniu dopasowanego sprzętu: tenis dla dzieci jest całkowicie właściwym sportem. Do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów warto znaleźć właściwe korty – tenis Warszawa jako stolica oferuje mnóstwo ośrodków, warto znaleźć więc korty na odpowiednim poziomie i w dobrej lokalizacji.

Dodaj komentarz