Wodospad Kamieńczyka Szklarska Poręba

Wodospad Kamieńczyka Szklarska Poręba

W Karkonoszach znajduje się magiczne miejsce, do którego warto się wybrać. Jeśli szukasz pomysłu na aktywny weekend na łonie natury, który pozwoli zrelaksować się i odpocząć od zgiełku miasta, to miejsce będzie idealne. Jest nim Wodospad Kamieńczyka Szklarska Poręba. Malowniczy wąwóz, przez który prowadzi szlak do największego wodospadu w Karkonoszach.

Przenieśmy się do Opowieści z Narnii W tym miejscu właśnie kręcono niektóre sceny dla produkcji „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Rozpoczynając trasę przy Schronisku Kamieńczyka można zaopatrzyć się w niezbędne prowiant na drogę. Do wodospadu prowadzi malownicza ścieżka, która jest stworzona z metalowych schodów i platform. Wodospad Kamieńczyka Szklarska Poręba jest bardzo urokliwy. Próg wodny znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. i trójstopniową kaskadą tworzy strumień wody o wysokości 27 metrów. Trasa nie jest bardzo wymagająca i aby podejść do samego wodospadu potrzebne nam będzie od 30 do 40 minut.

Praktyczne informacje Aby odnaleźć praktyczne informacje o Wodospadzie Kamieńczyka Szklarska Poręba zapraszamy na bloga My Na Szlaku. Tam opisujemy całą trasę, koszt biletów wstępu oraz parking.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 12 (ostatnio: 19.08.2020 06:06:06)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz