Motocykle i quady

Motocykle i quady

Najmłodsi użytkownicy dróg, którzy nie mogą jeszcze usiąść za sterami samochodu osobowego, bardzo często wybierają dla siebie sprzęt o niższej mocy. Najciekawszym rozwiązaniem dla pasjonatów motoryzacji są motocykle i quady – lekkie i znacznie wolniejsze. Który z nich okaże się lepszym rozwiązaniem dla młodych kierujących.

Jakie uprawnienia będą wymagane?

Na wstępie warto zaznaczyć, że, w zależności od masy sprzętu, konieczne będzie uprawnienie kierującego co najmniej na poziomie AM. W przypadku cięższych – B1. Motocykle i quady nie rozwijają w takim przypadku dużej prędkości, choć, w chwili prowadzenia pojazdu, kierujący staje się uczestnikiem ruchu drogowego i musi posiąść konkretne umiejętności i sposób zachowania na jezdni.

Motocykl czy quad: który sprawdzi się lepiej?

Jeśli formalności mamy za sobą, a dokumenty uprawniające do poruszania po jezdni spoczywają w Twoim portfelu, należy pochylić się nad specyfikacją techniczną każdego z urządzeń poruszających się po drodze. Quady czyli ATV, tzw. wszędołazy, maja przygotować nasz na jazdę po równinach, ale również – wertepach, drogach leśnych i nieutwardzonych, polnych bezbrzeżnych obszarach. Motocykle z kolei przeznaczone będą do jazdy miejskiej i rekreacyjnej.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 12 (ostatnio: 09.12.2020 04:24:18)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz