Domy bioklimatyczne – projekty

Domy bioklimatyczne - projekty

Biuro architektoniczna Domy ekologiczne powstała jak rezultat wieloletniego doświadczenia. Wykonujemy projekty głównie budynków bioklimatycznych.

Nasze domy opisywane były w Dom i Wnętrze, Muratorze, portalu architektury – Architektura.info Domy bioklimatyczne to typ budynków które działają pozytywnie zarówno dla użytkownikom oraz środowiska naturalnego.

Domy zgodne z rozwojem zrównowazonym to domy, których opracowanie projektowe uwzględnia wszystkie aspekty budownictwa niskoenergochłonnego, ale kładzie wyjątkowy nacisk na zagadnienia środowiskowe oraz środowiska wewnętrznego – komfort i energooszczędność. Budownictwo bioklimatyczne zgodne jest z zasadami budownictwa zrównoważonego, które w dużym uproszczeniu uwzględnia trzy podstawowe aspekty – społeczny, ekonomiczny i środowiskowy.

Projektując dom atrialny należy kierować uwagę na komfort i zdrowie użytkowników, dlatego że większość naszego życia spędzamy w środku budynków (około 80-90% czasu). Z tego powodu bardzo ważne jest to jakie wykreujemy środowisko wewnątrz budynku. Coraz częstsze stają się choroby alergiczne. W znacznej części jest to rezultat tego, iż przebywany w otoczeniu schemizowanym, ale również w wyniku stosowania chemii budowlanej. Prawie każdy wyrób budowlany wydziela cząsteczki do środowiska, ważne jest to, by stosować materiały ze względu na niską emisyjność, jak również na możliwe promieniowanie radioaktywne. Zazwyczaj są to minimalne wartości promieniowania, niemniej jednak warto sobie zdawać z tego sprawę.

Wszelkie działania energooszczędne należy stosować uwzględniając aspekt ekonomiczny. W tym celu opracowuje się optymalizację, która ma za zadanie wybrać najoptymalniejszy kierunek tych działań. W chwili obecnej najbardziej optymalne finansowo w naszym kraju jest wznoszenie budynków z zapotrzebowaniem na energię cieplną w okolicach 40 kWh/m2/rok.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 52.2296756, Długość geograficzna: 21.012228700000037

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 66 (ostatnio: 11.12.2020 08:52:24)
  • yahoo: 14 (ostatnio: 15.01.2018 11:20:09)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz