Czapka polowa SG

Czapka polowa SG

Czapka polowa SG przeznaczona jest dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę w terenie. Czy to podczas patrolowania strefy przygranicznej, czy to przy jakichś innych akcjach, nakrycie głowy jest zawsze ważnym elementem wyposażenia. Czapka jest wytrzymała, zapewnia minimalny komfort termiczny, doskonale chroni także przed słońcem. Aby pasowała do reszty umundurowania polowego, pokryta została tym samym wzorem maskującym moro.

Nakrycia głowy w szeregach służb mundurowych mają długą i bogatą tradycję. O wieków ludzie unikali chodzenia z gołą głową, utrzymując, iż jest to domena klas niższych. W przypadku żołnierzy, czapka, hełm czy kapelusz często nawiązywała do przynależności noszącego ją. Była bowiem tym elementem, który z daleka był widoczny i potrafił wyraźnie zidentyfikować daną personę. Tak też jest też w przypadku czapki polowej SG.

Co warto nadmienić, wiele formacji w ramach swojego znaku rozpoznawczego używają narodowego godła jako podstawy do stworzenia symbolu swojej jednostki. Czapka polowa SG jest również wyposażona w taki symbol nad daszkiem. Znajduje się tam znajduje oficjalne logo tej formacji.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 09.11.2020 23:59:46)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz