Bułgaria

Bułgaria

Całkiem niedawno Bułgaria okazała się krajem stosunkowo dalekim, nieco nieznanym, w gruncie rzeczy wiedzieliśmy o niej niezbyt wiele.

Promujemy wyjątkowo popularne państwo położone w południowo-wschodniej Europie, gdzie nie tylko turysta odkryje atrakcje dla siebie. Bułgaria sąsiaduje z Serbią i Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy. Tymczasem co roku setki tysięcy polskich urlopowiczów spędza tam wakacje, głównie latem, na czarnomorskich upalnych plażach.

Poruszając się przez Bułgarię, często odnaleźć można oznaki minionych dziejów, kiedy to wschodnie obyczaje ciągle zderzały się z wpływami zachodnimi. Właśnie dla tych setek tysięcy podróżników strwożyliśmy przewodnik o Bułgarii. Właśnie takie miejsca znaleźć można na łamach portalu Miasta takie jak Burgas w każde wakacje cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Bogactwo dorobków kultury tego miejsca utwierdza fakt, że aż siedem historycznych miejscowości jest wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Prezentujemy ich zdjęcia, opisy.

Odkrywamy wiele niuansów i atutów Bułgarii, porównując ją z zachodnią Europą. Wyjazdy na narty do Bułgarii nie są drogie, nie tylko ze względu na koszty. Zaznajomienie się z naszym serwisem dowodzi nowego turystycznego oblicza Bułgarii.

Klimat Bułgarii jest umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy. Nad morzem podzwrotnikowy, wilgotniejszy. W górach jest tzw wielopiętrowość klimatyczna. Temperatura powietrza w styczniu równa się od -6 °C , -3 °C do 2 °C (na południu kraju), w lipcu odpowiednio od 18 °C, 23 °C i 25 °C. Między innymi dlatego Bułgaria cieszy się taką ilością turystów tak i w sezonie letnim jak i zimowym. W naszym poradniku zobaczysz najbardziej popularne kurorty, w których można coś pozwiedzać.


Ocena: 5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 59 (ostatnio: 19.11.2021 10:07:00)
  • yahoo: 20 (ostatnio: 08.02.2018 06:51:14)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz