Architektura w Polsce

Architektura w Polsce

Portal dla miłośników architektury – Architektura.info wystartował w roku 2005. Od tego czasu ma silną pozycję pośród serwisów architektonicznych oraz zdobył mnóstwo wiernych fanów. Pośród nich największą część stanowią architekci jak również członkowie branży budowlanej jak również inwestorzy. W serwisie prezentowane są projekty z architektury światowej i z Polski. Projektanci mogą w prosty sposób prezentować swoje projekty lub realizacje. Dla projektantów udostępniony jest dział zawierający biura architektoniczne z całej Polski. Sekcja prawo budowlane obejmuje zawsze obowiązujące ustawy i rozporządzenia w zakresie architektury oraz budownictwa w tym, na przykład najpopularniejsze pośród architektów warunki techniczne dla budynków.

Współpracujemy z kilkunastoma portalami branżowymi, dzięki temu mamy zawsze aktualne informacje ze świata. Publikujemy informacje o aktualnych konkursach architektonicznych i designerskich. Dzięki tym działaniom architekci mogą brać udział w konkursach z całego świata. Zamieszczamy również wyniki konkursów wraz z prezentacjami zwycięskich projektów architektonicznych.

Od wiosny 2013 zaczęliśmy rozwijać sekcję dotyczącą architektury zrównoważonej. Dotyczy to przede wszystkim budownictwa energooszczednego, pasywnego jak również budynków, które uwzględniają inne działania prośrodowiskowe. Prezentujemy nowości z tak zwanego zakresu green architecture. Są to nowatorskie technologie jak np. seawater greenhouse, xeriscaping, architektura solarna, zero-energy buildings. Interesującym zagadnieniem jest certyfikowanie budynków zgodnie z najbardziej znanymi sposobami certyfikacji budynków jak np. DGNB czy CESBA, w których analizowane są różne czynniki proekologiczne jak np. LCA, czyli analiza w całym cyklu życia obiektu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 52.2296756, Długość geograficzna: 21.012228700000037

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 45 (ostatnio: 09.10.2020 05:22:23)
  • yahoo: 12 (ostatnio: 16.02.2018 16:49:22)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz